Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

Фелипе Кутињо е многу блиску до трансфер во Барселона. Потврда за ова е и неговото повлекување од плакатите на Ливерпул, како дел од промоцијата на новите дресови во продавниците за спортска опрема на компанијата „Њу Баланс“. Од денеска тој е повлечен од ударниот тандем, каде беше поставен заедно со Фирмино. Ова е јасен знак дека набрзо ќе следи и комплетна реализација на трансферот во редовите на Барселона.

Се вчитува...