Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35
Кошарка
10/12/2017 18:43

Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

Блиску е до „Камп Ноу“: Кутињо повлечен од плакатите на Ливерпул

Фелипе Кутињо е многу блиску до трансфер во Барселона. Потврда за ова е и неговото повлекување од плакатите на Ливерпул, како дел од промоцијата на новите дресови во продавниците за спортска опрема на компанијата „Њу Баланс“. Од денеска тој е повлечен од ударниот тандем, каде беше поставен заедно со Фирмино. Ова е јасен знак дека набрзо ќе следи и комплетна реализација на трансферот во редовите на Барселона.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.