Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Претплата Шестмесечна 500 денари Годишна 1.000 денари Телефон: +389(0)2 60 91 798; +389(0)78 232-712
Дигитален магазин
 • СЕМЕЈСТВОТО БАБУНСКИ

  Македонија се крсти во Давид и во Доријан

 • ТЕМА НА МЕСЕЦОТ

  Во името на парите?

 • ЈОВАНКА РАДИЧЕВИЌ (ЖРК ВАРДАР)

  Сите се плашат од нас...

 • СПОРТ И БРАК

  Ања ги открива тајните на својот сопруг Павел

Ekipa
Топ Вести

Боби Милевски разрешен, Никола Илиевски – Џиџи нов тренер на Вардар!

Боби Милевски разрешен, Никола Илиевски – Џиџи нов тренер на Вардар!
Како што ексклузивно дознава ЕКИПА, Никола Илиевски – Џиџи од утре и официјално ќе биде назначен за нов шеф на стручниот штаб на Вардар!

Како што ексклузивно дознава
ЕКИПА, Никола Илиевски – Џиџи од утре и официјално ќе биде назначен за нов шеф на
стручниот штаб на Вардар!

 

Поранешниот македонски
селектор на клупата на „црвено-црните“ ќе го наследи досегашниот предводник
Боби Милевски на кого денеска му е соопштена одлуката на раководството за
негова прераспределба во стручните структури на клубот. Се очекува Милевски и
натаму да остане во Вардар, но низ заеднички договор на друга функција.

 

58-годишниот Никола Илиевски, кој претходно
се врзуваше и со клупата на Пелистер, сепак на ден пред стартот на подготовките
на „вардарци“ официјално се договори за преземање на нашиот најтрофеен клуб.
Илиевски утре од 12 часот на прес-конференција ќе биде промовиран на
тренерското место, по што веднаш ги стартува и подготовките со новиот тим.

 

Популарниот Џиџи претходно во
својата богата тренерска кариера беше предводник, покрај на нашата селекција, и
на репрезентацијата на Бангладеш, како и на тимовите Беласица, Победа, Работнички, но и
словенечки Публикум Цеље.

 

Според најавите, со него клубот посакува сигурно освојување на шампионската титула и оваа сезона, но и далеку посериозен настап со повисоки амбиции на европската сцена следното лето. 


Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.