Богата понуда од 30 милиони фунти за Тео Волкот од Евертон - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Богата понуда од 30 милиони фунти за Тео Волкот од Евертон

Богата понуда од 30 милиони фунти за Тео Волкот од Евертон

Тео Волкот веќе некое време се поврзува со заминување од Арсенал. А, негова наредна дестинација би можел да биде Евертон.

Екипата која од клупата ја предводи Роналд Куман има повеќе од доволно финансиски средства на располагање по продажбата на Ромел Лукаку во Манчестер јунајтед, па според последните информации за Волкот планираат понуда од околу 30 милиони фунти.

Волкот би добил гарантирано место во првиот состав на Евертон, нешто што го нема сега во Арсенал, а би бил извонредно засилување за тимот по ангажманот и на Вејн Руни.

Минатата сезона одигра 28 натпревари во Премиер – лигата, постигнувајќи и 10 голови.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.