Бонучи: Тоивонен ми го скрши носот, требаше да биде исклучен - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Бонучи: Тоивонен ми го скрши носот, требаше да биде исклучен

Бонучи: Тоивонен ми го скрши носот, требаше да биде исклучен

Италијанците не поминаа како што очекуваа во Шведска. Беа многу самоуверени пред почетокот на првиот дуел од баражот за пласман на СП, но загубија од Шведска со 1-0, па сега бараат и други изговори. Дефанзивецот Леонардо Бонучи вели дека Ола Тоивонен требало да добие црвен картон, затоа што во еден дуел му го скршил носот.

„Ми го скрши носот, и Тоивонен требаше да биде исклучен. Што да кажам, по само 30 секунди…Направивме неколку грешки, и бевме бавни, но сега треба да мислиме на реваншот. Очекуваме публиката во Милано да ни помогне. Ќе биде тоа меч да се биде или не за нас, а Италија мора да оди на Светското првенство во Русија. Да не заборавиме, се играат 180 минути и треба да реагираме најдобро што знаеме“, изјави Леонардо Бонучи.


 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.