Бориело го загуби умот по бразилска манекенка (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

Бориело го загуби умот по бразилска манекенка (ФОТО)

Бориело го загуби умот по бразилска манекенка (ФОТО)

Белен Родригез веќе е минато за Марко Бориело. Напаѓачот на Калјари минатото лето ја остави аргентинската презентерка  за нова. Станува збор за Дајен Мело, бразилска манекенка по која Бориело го загуби умот.

Парот неодамна за првпат беше забележан во јавностa, а Бориело често лета на релација Италија-Бразил за да биде со својата сакана.


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.