Борко извонреден на голот на Барса на стартот од АСОБАЛ лигата - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Борко извонреден на голот на Барса на стартот од АСОБАЛ лигата

Борко извонреден на голот на Барса на стартот од АСОБАЛ лигата

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски одлично ја почна сезоната во АСОБАЛ лигата во дресот на Барселона.

Во првото коло од новата сезона во шпанскиот шампионат, Барселона славеше убедливо со 34-18(17-6) против Пуерто Сагунто. Ристовски имаше 16 одбранети удари со процент на успешност од 47%, притоа бранејќи три пенали на противникот од исто толку обиди. Македонскиот голман имаше и две одбрани од трите зицери на Пуерто од шест метри.

Најефикасен во триумфот на каталонскиот тим беше Ривера со десет постигнати гола.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.