Борко Ристовски со Барселона го освои Суперкупот на Шпанија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
22/11/2017 18:33
Фудбал
22/11/2017 17:40
Кошарка
22/11/2017 13:30
Фудбал
22/11/2017 11:10

Борко Ристовски со Барселона го освои Суперкупот на Шпанија

Борко Ристовски со Барселона го освои Суперкупот на Шпанија

Репрезентативниот голман Борко Ристовски продолжува со освојување на трофеи со каталонскиот гигант Барселона. Една седмица откако го освои Супер Глоуб, тимот на Барселона стана победник и на Суперкупот на Шпанија. Каталонците беа подобри од Натурхаус Ла Риоха, совладувајќи ја со 31-25.

Барселона по првото полувреме обезбеди предност од шест гола (17-11), а во вториот дел рутински ја одработи задачата за освојување на нов пехар. Најдобар стрелец во редовите на Барселона беше Нгесан со седум постигнати гола.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.