Борозан и Гуглета во тимот на колото во ЛШ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Борозан и Гуглета во тимот на колото во ЛШ

Борозан и Гуглета во тимот на колото во ЛШ

Двете македонски екипи во ЛШ, Вардар и Металург, имаат по еден претставник во дрим-тим на четвртото коло од елитното европско натпреварување во кое и „вардарци“ и „металурзите“ ремизираа на гостински терен.

Вуко Борозан беше незадржлив за одбраната на Пик Сегед, постигна осум гола и заслужено е именуван за најдобар лев бек ова рунда во ЛШ, додека за најдобро десно крило беше избран Гуглета од Металург, кој беше стрелец на седум погодоци на гостувањето против Мотор.

 

ЛЕВО КРИЛО: Џери Толбринг (Некар Левен)

ЛЕВ БЕК: Вуко Борозан (Вардар)

СРЕДЕН БЕК: Габор Чачар (ПИК Сегед)

ДЕСЕН БЕК: Жига Млакар (Целје)

ДЕСНО КРИЛО: Александар Гуглета (Металург)

ПИВОТ: Камил Сипжак (Барселона)

ГОЛМАН: Иван Пешиќ (Брест Мешков)

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.