Борозан - стрелец на најубавиот гол во СЕХА - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
21/11/2017 19:24
Кошарка
21/11/2017 16:21
Кошарка
21/11/2017 8:30
Кошарка
20/11/2017 20:52

Борозан – стрелец на најубавиот гол во СЕХА

Борозан – стрелец на најубавиот гол во СЕХА

Вардар игра одлично во СЕХА-лигата, бележејќи максимални три победи на стартот од новата сезона. Воедно, погодокот на Вуко Борозан беше избран за најдобар гол во третото коло од регионалното натпреварување, како потврда на црвено-црната доминација во СЕХА.

Погледнете го изборот на најубави голови за третото коло, од кој за број 1 беше избран оној на црногорскиот ас од редовите на Вардар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.