Будуќност го отпушти Маркус Вилијамс - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
18/08/2017 19:45
Фудбал
18/08/2017 11:31
Фудбал
18/08/2017 9:19
Фудбал
17/08/2017 22:46

Будуќност го отпушти Маркус Вилијамс

Будуќност го отпушти Маркус Вилијамс

Будуќност ќе биде ослабен во финишот од оваа натпреварувачка сезона откако раководството на клубот реши да му врачи отказ на првиот плејмејкер Маркус Вилијамс. Американецот беше жестоко критикуван по првиот полуфинален меч со Црвена звезда поради незаинтересираноста што ја покажа додека се наоѓаше на теренот, а тренерот Зурос по консултациите со клупските челници реши повеќе да не го толерира ваквото однесување на својот најскап кошаркар.

Маркус Вилијамс повеќе не е во нашиот тим. Тоа е одлука што ја донесе комплетниот стручен штаб по консултациите со управата. Тој покажа непочитување кон клубот, кон дресот што го носи, соиграчите и тренерите, како на паркетот, така и на тренинзите“ – изјави Зурос.

Будуќност во вторник ќе ја пречека Црвена звезда во вториот полуфинален натпревар од АБА-лигата, на кој евентуален пораз ќе значи и крај на настапот за црногорскиот шампион во регионалното натпреварување.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.