Коментари Archives - Page 27 of 28 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
 • Пандев треба да ни биде херој!

  Пандев треба да ни биде херој!

  18/10/201315:21

  Мислевме дека сме шокирани по дебаклот што и се случи на нашата фудбалска репрезентација во Јагодина, кога...

 • Вечни оптимисти

  Вечни оптимисти

  30/09/201323:25

  Македонија е мала земја, но кога и да се случи да треба наша репрезентација да патува на...

 • Морална ерозија

  Морална ерозија

  10/09/201307:25

  1. Онака како што е ред, поради непочитување ред во една организациска постановка Горан Попов и Стевица...

 • Крај на една, почеток на нова ера

  Крај на една, почеток на нова ера

  25/08/201322:10

  Македонската кошаркарска репрезентација ни ги даде најубавите моменти од поновата спортска историја, освојувајќи го она фамозно четврто...

 • УА СТЕАУА

  УА СТЕАУА

  08/06/201318:44

  1. Ете, уште еднаш се покажа тоа што многу добро си го знаеме сите ние. Не е...

 • Спортот во „канџите“ на политиката!

  25/04/201315:12

  1.Отсекогаш дриблингот, барем во колективните спортови каде се    практикува, бил сериозен детектор на најдобрите. Кај нас,...

 • Металург стана „тим и пол“

  Металург стана „тим и пол“

  25/02/201300:00

  На најголемиот број на случаи при настапите на македонските тимови во европските купови (и тоа во сите...

 • „Европски“ Вардар и другата боранија

  „Европски“ Вардар и другата боранија

  28/07/201200:00

  Додека најдобрите европски фудбалери се уште се на плажа, нашите клубови ја завршија европската одисеја. Ефектот е наполнетата...

 • Каде е вината за неуспехот?

  Каде е вината за неуспехот?

  11/07/201200:00

  Македонските кошаркари вечерва ќе ја завршат својата одисеја од Венецуела и конечно ќе се вратат во татковината....

 • Македонците не се предаваат!

  Македонците не се предаваат!

  05/06/201200:00

  Загубија, но достојно, иако беа на работ на амбисот. Се бореа машки, храбро, до самиот крај и...