ABA лига Archives - Page 110 of 110 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Останато
29/04/2017 23:48
Тенис
29/04/2017 17:08
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02
 • Макаби реди победи во АБА лигата

  Макаби реди победи во АБА лигата

  07/10/201109:30

  Екипата на Макаби продолжува да доминира на стартот од своите настапи во АБА лигата (поранешна НЛБ лига),...

 • НЛБ лигата ќе го менува името и логото

  НЛБ лигата ќе го менува името и логото

  27/09/201115:20

  Регионалната кошаркарска НЛБ лига, која во последните пет години под генерално спонзорство на Нова Љубљанска банка напредуваше...

 • Смодиш ја избра Цедевита

  Смодиш ја избра Цедевита

  19/08/201111:45

  За услугите на Смодиш понуди испратија неколку квалитетни европски тимови, но овој кошаркар сепак реши својата кариера...

 • Вудсајд, замена за Илиевски

  Вудсајд, замена за Илиевски

  16/08/201111:34

  Челниците на Унион Олимпија во изминатиот период преговараа со уште неколку квалитетни кошаркари на оваа позиција, но...

 • Маркота не мрда од Љубљана

  Маркота не мрда од Љубљана

  08/08/201111:58

  Хрватскиот кошаркарски репрезентативец Дамир Маркота и во следната сезона ќе го носи дресот на Унион Олимпија. Иако...