Евро лига/ Еврокуп Archives - Page 99 of 111 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26
Фудбал
22/10/2017 14:17
 • Перпероглу од ПАО во Олимпијакос

  Перпероглу од ПАО во Олимпијакос

  08/08/201210:46

  Раководството на Олимпијакос обелодени дека успешно ги финализираше преговорите со Стратос Перпероглу за овој кошаркар да го...

 • Каукенас потпиша за Жалгирис

  Каукенас потпиша за Жалгирис

  06/08/201214:08

  Довчерашниот соиграч на Бо Мекејлеб од редовите на Монтепаски, Литванецот Римантас Каукенас, одлучи да се врати во...

 • Јасикевичиус се врати во Барса

  Јасикевичиус се врати во Барса

  25/07/201219:22

  Шарунас Јасикевичиус во следната натпреварувачка сезона ќе го носи дресот на Барселона, откако се договори за едногодишна...

 • Укиќ две години во Панатинаикос

  Укиќ две години во Панатинаикос

  24/07/201215:04

  Хрватскиот репрезентативец Роко Укиќ е најновото засилување на Панатинаикос, откако овој искусен плејмејкер ги прифати понудените услови...

 • Барселона потпиша со Џаваи

  Барселона потпиша со Џаваи

  16/07/201216:05

  Водечките луѓе на Барселона се пасивни кога станува збор за фудбалските засилувања, но затоа во изминатиот период...

 • Дру Николас во ЦСКА Москва

  Дру Николас во ЦСКА Москва

  13/07/201214:49

  Некогашниот кошаркар на Панатинаикос, Дру Николас, потпиша договор со ЦСКА Москва и ќе го засили овој тим...

 • Лорбек останува во Барселона

  Лорбек останува во Барселона

  12/07/201214:26

  Еразем Лорбек ги разреши сите дилеми околу својата иднина потпишувајќи нов долгогодишен договор со тимот на Барселона....

 • Батист и Сато потпишаа за Фенербахче

  Батист и Сато потпишаа за Фенербахче

  11/07/201207:49

  Кошаркарите на Панатинаикос, Мајк Батист и Ромаин Сато, се преселиja во Турција и ќе настапуваат за тимот...

 • Крстиќ останува во ЦСКА Москва

  Крстиќ останува во ЦСКА Москва

  10/07/201215:35

  Новиот тренер на ЦСКА Москва, Еторе Месина, има причина за задоволство откако рускиот гигант успешно ги финализираше...

 • Реал го потпиша Руди Фернандез

  Реал го потпиша Руди Фернандез

  03/07/201213:04

  Руди Фернандез е првото големо засилување за Реал Мадрид во текот на летниот преоден рок, откако шпанскиот...