Интернационалци Archives - Page 107 of 107 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Коментари
25/09/2017 12:12
Фудбал
25/09/2017 11:31
Фудбал
25/09/2017 11:43
Ракомет
25/09/2017 9:58
 • Антиќ една година во Олимпијакос

  Антиќ една година во Олимпијакос

  20/09/201111:04

  Капитенот на националниот тим, Перо Антиќ, е првиот кошаркар што си осигура трансфер со одличното издание на...

 • Антиќ е голема желба на Олимпијакос

  Антиќ е голема желба на Олимпијакос

  19/09/201113:48

  Македонскиот репрезентативец делуваше импресивно на натпреварите на Евробаскет 2011, со што уште еднаш покажа дека е дел...

 • Гоцевски се врати во Јамбол

  Гоцевски се врати во Јамбол

  16/09/201115:42

  Кошаркарот кој минатата сезона играше за МЗТ Скопје, а претходно и за Работнички, се враќа во бугарскиот...

 • Гечевски пред заминување од ПАОК?

  Гечевски пред заминување од ПАОК?

  04/09/201112:06

  Извонредниот македонски интернационалец сигурно нема да има проблеми да најде нов клуб. Гечевски пред извесно време беше...

 • Илиевски ново засилување за Ефес

  Илиевски ново засилување за Ефес

  07/08/201122:00

  Раководството на Анадолу Ефес го ангажира македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски. 31-годишниот плејмејекр потпиша едногодишен договор, со...

 • Војдан потпиша за Черкаси

  Војдан потпиша за Черкаси

  29/06/201112:24

  Војдан Стојановски реши да го напушти Фени индустри и во следната сезона ќе го носи дресот на...