Кошарка Archives - Page 1112 of 1117 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
25/07/2017 22:15
Фудбал
25/07/2017 22:59
Фудбал
25/07/2017 22:28
Фудбал
25/07/2017 21:52
 • Не треба да сме „фини“ со Финска

  Не треба да сме „фини“ со Финска

  04/09/201111:03

  Доколку денеска Македонија слави, а истото го сторат и селекциите на Хрватска и на Грција (против БиХ,...

 • Богут ќе игра во Австралија

  Богут ќе игра во Австралија

  04/09/201110:27

  Продолжената пауза поради локаутот во НБА лигата го натера Ендрју Богут да почне да преговори со неколку...

 • Споменик за кошаркарите

  Споменик за кошаркарите

  04/09/201109:50

  Тодор Гечевски повторно беше меѓу најзабележителните во нашиот табор, иако влече незгодна повреда искусниот центар стисна заби...

 • Посилни и од грчките провокации

  Посилни и од грчките провокации

  03/09/201119:28

  Иако станува збор за спортска пресметка, новинарите на грчката национална телевизија во ниту еден момент за време...

 • Победа за цела Македонија

  Победа за цела Македонија

  03/09/201119:11

  „Овој триумф им го посветуваме на сите Македонци, како на оние што сигурно не бодрат во татковината,...

 • Гордост на Македонија!!!

  Гордост на Македонија!!!

  03/09/201116:41

  Никогаш досега една спортска селекција на Македонија не му донела толкава радост на нашиот народ како големиот...

 • Ако треба и ќе се гине…

  Ако треба и ќе се гине…

  03/09/201112:56

  По фантастичниот триумф над Хрватска, најдобрите македонски кошаркари денеска (17 ч) на Евробаскет 2011 во дуел со...

 • Гарнет бил на чекор до лејкерси

  Гарнет бил на чекор до лејкерси

  03/09/201109:05

  Кевин Гарнет во интервју за еден американски весник откри дека во 2007 година бил многу близу до...

 • Без притисок против фаворитот Грција

  Без притисок против фаворитот Грција

  03/09/201108:49

  Грција во првите две кола забележа две лесни победи, над БиХ и над Финска, па јасно е...

 • Нестеровиќ се пензионираше

  Нестеровиќ се пензионираше

  02/09/201117:58

  Долгогодишниот словенечки репрезентативец, Рашо Нестеровиќ, денеска објави дека ја завршува својата кошаркарска кариера. Високиот центар кој долго...