Репрезентација Archives - Page 98 of 98 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
26/05/2017 16:51
Ракомет
25/05/2017 21:10
Коментари
25/05/2017 18:53
Фудбал
25/05/2017 14:47
 • Пораз за крај на контролите

  Пораз за крај на контролите

  27/08/201122:00

  Македонската кошаркарска репрезентација со пораз ги заврши своите контролни настапи пред почетокот на Европското Првенство во Литванија,...

 • Четири секунди не делеа од победа

  Четири секунди не делеа од победа

  25/08/201122:00

  Македонската кошаркарска репрезентација загуби со 70-68 на првиот пријателски натпревар против Германија. Избраниците на Марин Докузовски имаа...

 • Подароци за кошаркарите пред Евробаскет 2011

  Подароци за кошаркарите пред Евробаскет 2011

  23/08/201122:00

  Спонзорите на Македонската Кошаркарска Федерација го искористија денешниот ден за да им дадат пригодни подароци и да...

 • Кошаркарите ќе играат и со Германија

  Кошаркарите ќе играат и со Германија

  18/08/201122:00

  Првиот натпревар ќе се игра во Минхен на 26 август, а вториот меч е закажан за два...

 • Македонија атакува на „Трофеј Македонија“

  Македонија атакува на „Трофеј Македонија“

  18/08/201122:00

  Македонската кошаркарска репрезентацијата влегува во последната фаза на подготовките пред заминувањето на Европското првенство во Литванија. Натпреварите...

 • Подобри од Црногорците

  Подобри од Црногорците

  17/08/201122:00

  Кошаркарската репрезентација на Македонија ја совлада Црна Гора со 79-74 на првиот натпревар на „Трофеј Македонија“

 • Подобри од Црногорците

  Подобри од Црногорците

  17/08/201122:00

  Кошаркарската репрезентација на Македонија ја совлада Црна Гора со 79-74 на првиот натпревар на „Трофеј Македонија“