Италија Archives - Page 481 of 482 - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55
 • Видео: Лацио зема бод на „Сан сиро“

  Видео: Лацио зема бод на „Сан сиро“

  09/09/201120:49

  Актуелниот првак во Серија А, Милан, не успеа да слави на отворањето од новата сезона на домашен...

 • Вучиниќ ограбен на улица

  Вучиниќ ограбен на улица

  09/09/201115:50

  Новиот голгетер на „старата дама“ се движел кон центарот на градот, каде што требал да се сретне...

 • Ибрахимовиќ е убеден во ново скудето

  Ибрахимовиќ е убеден во ново скудето

  08/09/201108:36

  Најдобриот фудбалер на Милан, Златан Ибрахимовиќ, е преполн со оптимизам во пресрет на новата сезона од Калчо-лигата....

 • Дел Боске го одбил Интер

  Дел Боске го одбил Интер

  07/09/201108:48

  Шпанскиот селектор Висенте дел Боске одбил десет пати поголема годишна плата од онаа што во моментов ја...

 • Крај на штрајкот во Италија

  Крај на штрајкот во Италија

  05/09/201113:21

  Италијанските фудбалски фанови имаат причина за задоволство откако штрајкот на професионалните фудбалери во оваа земја конечно беше...

 • Инзаги си оди од Милан

  Инзаги си оди од Милан

  04/09/201120:22

  Кога не е дел од плановите на Алегри, искусниот напаѓач порачал дека му е сосема јасно дека...

 • Рома сериозно се засилува

  Рома сериозно се засилува

  31/08/201116:06

  Италијанскиот гигант Рома најверојатно е најактивниот клуб во последниот ден од преодниот рок во фудбалска Европа ова...

 • Зарате една година во Интер

  Зарате една година во Интер

  31/08/201115:59

  Заминувањата на Самуел Ето и на Горан Пандев ги натераа челниците на Интер да ја интензивираат потрагата...

 • Рома го зема Кјаер на заем

  Рома го зема Кјаер на заем

  30/08/201122:39

  Рома ги договори условите за едногодишна позајмица на дефнзивецот на Волфсбург, Симон Кјаер. Тој во 2010 година...

 • Јувентус го прибра Елиа

  Јувентус го прибра Елиа

  30/08/201119:36

  Јувентус дополнително ги засили своите редови со ангажманот на Елџеро Елиа од редовите на Хамбургер. Челниците на...