Челси стравува: Канте ги пропушта следните шест меча - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Челси стравува: Канте ги пропушта следните шест меча

Челси стравува: Канте ги пропушта следните шест меча

Фудбалерот на Челси, Нголо Канте ќе ги пропушти следните шест натпревари за „сините“, откако се повреди за време на репрезентативните обврски. Французинот ги истегна лигаментите на мечот против Бугарија и по само триесетина минути игра мораше да го напушти теренот во Софија.

По медицинските прегледи во центарот на англискиот шампион, тврдат дека повредата е посериозна од што изгледа, па Канте ќе се опоравува до крајот на октомври.

Ова значи дека нема да биде достапен за Конте на двата натпревари со Рома во Лигата на шмпиони, првенствените средби против Кристал палас, Вотфорд и Бурнемаут, како и пресметката со Евертон во рамките од Карабао лига купот.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.