„Четата“ на Тасевски гази ли гази - Победнички и низ Чаир (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

„Четата“ на Тасевски гази ли гази – Победнички и низ Чаир (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Четата“ на Тасевски гази ли гази – Победнички и низ Чаир (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Осум едноподруго натпревари екипата на Силекс не знае за пораз во домашниот шампионат.

„Четата“ на Жикица Тасевски победнички денеска мина и низ Чаир славејќи против Шкупи со 0-1, за скор во последните осум дуели во шампионатот од четири победи и четири ремија. Триумф по кој Силекс се проби на третата позиција на табелата со 22 бода, само еден помалку од второпласираниот Вардар, а сега избивајќи пред Академија Пандев.

Сето тоа за нескриена радост на кратовци, кои од сенка, водени од еден од најдобрите домашни тренери Жикица Тасевски, сега најавуваат амбиции и за европски излез… Иако, објективно, долг е уште шампионатот.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.