Четири гола на Кејн, Тотенхем го „здроби“ Лестер... - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Четири гола на Кејн, Тотенхем го „здроби“ Лестер…

Четири гола на Кејн, Тотенхем го „здроби“ Лестер…

Фудбалерите на Тотенхем извојуваа убедлива победа од 1-6 на гостувањето против Лестер, со која само дополнително ја потврдија втората позиција во Премиер лигата оваа сезона.

Тотенхем уште во првиот дел го најави триумфот со погодоците на Кејн во 25. минута и Сон Хеунг-Мин во 36. минута од средбата.

Домашните намалија во 59. минута, но потоа следеа уште четири погодоци на Тотенхем за убедлив триумф, и повторно преку Кејн, и тоа во три наврати, и Хеунг-Мин.


All Goals & highlights HD – Leicester 1-6… by LiveGoalsTV

Со оваа победа Тотенхем има 83 бода, на втората позиција, седум помалку од водечкиот Челси, а осум бода повеќе од третопласираниот Манчестер сити.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.