Дамчевски на проба во полската Јагелонија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
24/09/2017 15:20
Фудбал
24/09/2017 15:23
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04

Дамчевски на проба во полската Јагелонија

Дамчевски на проба во полската Јагелонија

Повремениот македонски репрезентативец Александар Дамчевски деновиве е на проба во полската Јаголенија во обидот за реализација на нов ангажман во зимскиот преоден рок.

По раскинувањето на договорот со Атирау, Дамчевски нареднава недела ќе мине низ подготовките со Јагелонија по што ќе биде познато дали ќе следи трансфер во полскиот прволигаш.

Дамчевски, кој е роден во Франција, беше стандарден наш репрезентативец во времето на селекторувањето на Бошко Ѓуровски кога запиша четири настапи. Претходно во својата кариера има играно и за холандската НАЦ Бреда, Криенс и Луцерн.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.