Дамњановиќ го напушта Вардар на крајот од сезоната? - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
18/10/2017 22:20
Фудбал
18/10/2017 18:32
Фудбал
18/10/2017 17:40
Фудбал
18/10/2017 16:37

Дамњановиќ го напушта Вардар на крајот од сезоната?

Дамњановиќ го напушта Вардар на крајот од сезоната?

Сања Дамњановиќ за српските медиуми откри дека на крајот од сезоната си заминува од Вардар. Српската репрезентативка во редовите на македонскиот шампион дојде пред две сезони од данскиот Виборг.

„На крајот на сезоната повторно ќе ја сменам средината. Не останувам во Вардар, а каде ќе ја продолжам кариерата се уште не знам. Важно е дека имам понуди, па наскоро ќе решам“ – изјави Дамњановиќ за „Спортски журнал“.

Македонскиот шампион неодамна ја продолжи соработката со неколку ракометарки. Во таборот ан „црвено-црните“ за наредната сеозна сигурно остануваат Андреа Кликовац, Андреа Лекиќ, Барбара Лазовиќ, Татјана Хмирова и Александра Лакрабер. Новио имиња во македонскиот шампион од следната сезона ќе бидат српските пикери Драгана Цвијиќ и Марија Петровиќ.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.