Дани Себалјос го протна Реал против Алавес - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Дани Себалјос го протна Реал против Алавес

Дани Себалјос го протна Реал против Алавес

Реал Мадрид успеа да се врати на победнички патеки откако со многу мака го совлада Алавес на гости со 1-2. Двоен стрелец за „кралевите“ беше младиот играч за врска Дани Себалјос, кој доби шанса од Зинедин Зидан на оваа средба и ја искористи во потполност.

Но, „кралскиот клуб“ стравуваше за победата. Алавес двапати ја погоди рамката од голот на Кејлор Навас, иако и тимот на Зидан го стори истото. Сепак, евидентно е дека Реал Мадрид се уште нема да ја надмине во целост кризата за реализација на создадените шанси пред противничкиот гол.

Погодокот за Алавес беше дело на Гарсија во 40.минута од средбата.


Alaves VS Real Madrid 1-2 – All Goals… by goalsarena2017

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.