Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
22/08/2017 15:25
Меѓ. Фудбал
22/08/2017 13:31
Коментари
21/08/2017 19:51
Фудбал
21/08/2017 18:52

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

Давид Гофан со скалпот на Ѓоковиќ во Монте Карло

Белгискиот тенисер Давод Гофан направи големо изненадување на турнирот во Монте Карло, совладувајќи го вториот носител, Србинот Новак Ѓоковиќ со 2-1 во сетови. Тој се пласира во полуфиналето каде ќе го очекува победникот од дуелот меѓу Рафаел Надал и Диего Себастијан Шварцман.

Гофан одлично го почна мечот и првиот сет го доби со 6-2. Ѓоковиќ успеа да ја подобри својата игра во вториот сет и возврати со 6-3 во гемови, а потоа се играше интересен трет сет. Белгиецот имаше повеќе нерви и сили во завршницата и успеа да го комплетира мечот добивајќи го третиот сет со 7-5 во гемови.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.