Давитков: Тешките ситуации создаваат јаки личности! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Давитков: Тешките ситуации создаваат јаки личности!

Давитков: Тешките ситуации создаваат јаки личности!

Македонската кошарка изминативе години се соочува со еден од најтешките периоди во својата историја. Сето тоа лето беше надополнето и со дебаклот кој го доживеа нашиот национален тим кој не успеа да ги мине претквалификациите за СП 2019, освојувајќи го третото место во групата со Естонија и Косово.

Jordanco DavitkovОгромно е разочарувањето кај македонската спортска јавност по сите случувања, но селекторот Јорданчо Давитков очигледно сака да остане со позитивна мисла околу иднината на македонската кошарка, верувајќи дека може и да се најде „светлината на крајот на тунелот“…

По вчерашната победа на Косово над Естонија која значеше крај на нашите надежи за продолжување во квалификациите за СП 2019, Давитков на својот фејсбук профил објави порака: „Тешките ситуации создаваат јаки личности“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.