Де ла Хоја се враќа во рингот - за борба со Мекгрегор - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Де ла Хоја се враќа во рингот – за борба со Мекгрегор

Де ла Хоја се враќа во рингот – за борба со Мекгрегор

Легендарниот боксер Оскар де ла Хоја најави дека е подготвен за враќање во рингот – десет години откако ја заврши својата кариера. Желба на овој поранешен шампион е да ги одмери силите со Конор Мекгрегор, убеден дека „по кратка постапка“ ќе може да ја реши УФЦ-ѕвездата, доколку Мекгрегор прифати нов боксерски предизвик по поразот од Мејведер.

„Знаете дека сум во форма, дека се уште го имам она боксерското во себе. Тајно тренирав, се чувствувам побрзо, помоќно од претходно. Сакам борба со Мекгрегор, би се вратил само за таа борба. Ќе ми требаат две рунди за да го нокаутирам“ – изјави Де ла Хоја.

Останува да се види дали оваа најава за супер-борба ќе се реализира, па мексиканскиот ас (поседува и американски пасош) ќе се најде во рингот со Мекгрегор.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.