Дејан Недев како асистент на сенсеи Имура на семинар во Берлин - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42
Фудбал
23/11/2017 19:31

Дејан Недев како асистент на сенсеи Имура на семинар во Берлин

Дејан Недев како асистент на сенсеи Имура на семинар во Берлин

Светски шампион во традиционално карате, Дејан Недев од денеска па до 12. ноември во Берлин ќе биде асистент и ќе учествува на карате семинар со светскиот карате мајстор сенсеи Такенори Имура 8 дан, повеќекратен шампион на Јапонија.

Сенсеи Имура е ученик на сенсеи Масатоши Накајама, основач на првата и најстара карате организација во светот, Јапонската Карате Асоциација-ЈКА со седиште во Токио.

Овој семинар ќе биде добредојден за Недев пред претстојниот Обединет Светски Карате Шампионат кој од 1. до 3. декември ќе се одржи во Монтекатини, Италија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.