„Делије“ не сакаат Регионална лига: Направија прекин со факели за да покажат (видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59
Ракомет
18/11/2017 15:36
Кошарка
18/11/2017 9:26

„Делије“ не сакаат Регионална лига: Направија прекин со факели за да покажат (видео)

„Делије“ не сакаат Регионална лига: Направија прекин со факели за да покажат (видео)

Најжестоките навивачи на српскиот шампион Црвена Звезда, групата „Делије“, се големи противници на евентуалното формирање на Регионална фудбалска лига. Тие уште еднаш го демонстрираа тоа на денешниот меч од српскиот шампионат меѓу Радник и Црвена Звезда (1-2), фрлајќи факели на теренот, на почетокот на второто полувреме.

Ја пееја и нивната веќе позната песна со малку изменет рефрен…„И да ми понудат, милиони, билиони, не би те играл јас, лига балканско…“


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.