Дени Илиев приклучен на тренинзите на првиот тим на Арсенал (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Дени Илиев приклучен на тренинзите на првиот тим на Арсенал (ФОТО)

Дени Илиев приклучен на тренинзите на првиот тим на Арсенал (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман Дени Илиев изминативе денови е приклучен на тренинзите на првиот тим на Арсенал во очекување на денешниот натпревар од Лига Купот на Англија против Донкастер.

Илиев, по враќањето од паузата по повредата, на извонреден начин се вклопува и во првиот тим на англискиот гигант, во очекување и на конечната доверба на Арсен Венгер на еден официјален натпревар на Островот.

Според дел од англиските медиуми, Илиев наскоро може да се најде и на клупата на првиот тим на некој од натпреварите од бројните куп пресметки во Англија, иако пред него сега во прв план остануваат настапите во Премиер лигата на тимови во конкуренција до 23 години.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.