Дете претрча цел стадион и му избега на обезбедувањето - само за да го прегрне Мората (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Дете претрча цел стадион и му избега на обезбедувањето – само за да го прегрне Мората (ВИДЕО)

Дете претрча цел стадион и му избега на обезбедувањето – само за да го прегрне Мората (ВИДЕО)

Малолетен навивач на Шпанија успеа да влезе на теренот, трчаше преку целиот стадион и успеа да му побегне на обезбедувањето, само за да го прегрне својот идол Алваро Мората. Со дрес од напаѓачот, тој успеа да ги надмудри членовите на обезбедувањето и не го интересираше ниту еден друг фудбалер на „црвената фурија“, туку единствено Мората. Му се фрли во прегратка, а идолот го спаси од обезбедувањето и заедно заминаа во соблекувалната за да му подари најнов дрес со автограм.

Репрезентативците на Шпанија во својата земја предизвикуваат невидена еуфорија…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.