ДЕТСКА ЛИГА: Стартуваа возбудувањата и меѓу најмладите - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
23/09/2017 20:45
Ракомет
23/09/2017 19:04
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52

ДЕТСКА ЛИГА: Стартуваа возбудувањата и меѓу најмладите

Фудбалската федерација на Македонија го означи почетокот и на новата сезона во Детските домашни фудбалски лиги во кои беа одиграни натпреварите во пет региони.

Повторно многу возбуда и расположени стрелци се препознаваат ширум терените Македонија на кои ФФМ, искажувајќи ја својата грижа за најмладите родени од 2001 до 2006 година, дополнително вложува во развојот на најмладите категории. Следниот викенд започнуваат натпреварите и во Северниот и Југоисточниот регион.

zapaden region

ppr

jugozapad

jzregion

Istocen region

cr

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.