Деулофеу само што дојде во Барса, веднаш се повреди - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Деулофеу само што дојде во Барса, веднаш се повреди

Деулофеу само што дојде во Барса, веднаш се повреди

Жерар Деулофеу се надеваше дека со напорна работа на тренинзите и добри игри на контролните средби ќе се наметне при камбекот во Барселона, но плановите набрзина му пропаднаа откако младинскиот репрезентативец на Шпанија заработи незгодна повреда. Тој по само неколку дена работа под водство на новиот тренер Валверде се пожали на повреда, поради која сега извесно време ќе биде надвор од терените.

Повредата на Жерар Деулофеу не е наивна, станува збор за кинење на мускулот, воедно истиот фудбалер има и истегнување на лигаментите во коленото. Поради тоа, Деулофеу нема да патува со остатокот од тимот на турнејата низ САД“ – се вели во соопштението на Барселона.

Тренерот Валверде на оваа турнеја ќе ги носи Меси, Суарез и Нејмар како главни ѕвезди, но ќе отсуствуваат Андре Гомеш и Тер Штеген, кои настапуваа за своите национални селекции на Купот на Конфедерации.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.