Џиџи: Заминувам од Вардар! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Останато
22/10/2017 20:35
Останато
22/10/2017 16:31
Фудбал
22/10/2017 16:26
Фудбал
22/10/2017 14:17

Џиџи: Заминувам од Вардар!

Шефот на
стручниот штаб на Вардар, Никола Илиевски – Џиџи веднаш по вечерашниот пораз од
Пелистер си поднесе, како што изјави, неотповиклива оставка од клупата на
„црвено-црните“.

 

„Поради
доброто на Вардар заминувам од клубот. Поднесувам оставка, поради слабите игри и
резултати на тимот, но и поради целокупното негативно навивање кон мене од
страна на навивачите. Сакам да го заштитам клубот поради што се повлекувам од
оваа функција“
– изјави Илиевски.

 

Илиевски дополни
дека за време на неговото тренерување се соочувал и со одредени непосакувани
дејствија од страна на неговите претходници во клубот, кои како што рече
’ровареле’ за да го срушат…

 

„Мора да
кажам дека моите претходници во Вардар постојано од самиот старт ’ровареа’
против мене. Но, треба да знаат дека со тоа не ми правеа штета мене, но на
клубот. Затоа што Џиџи не е Вардар. Сега, повторно ќе речам, ете се повлекувам
за доброто на Вардар“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.