Ди-џеј Стеван Јоветиќ: Турбофолк „грми“ во соблекувалната на Монако (Видео) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Ди-џеј Стеван Јоветиќ: Турбофолк „грми“ во соблекувалната на Монако (Видео)

Ди-џеј Стеван Јоветиќ: Турбофолк „грми“ во соблекувалната на Монако (Видео)

Францускиот шампион Монако во саботата забележа нова победа во домашното првентсво, откако шест пати ја затресе мрежата на Гингамп, а по мечот расположените фудбалери на „кнезовите“ во соблекувалната се забавуваа со турбофолк.

Изборот на музика беше на црногорскиот репрезентативец Стеван Јоветиќ, а на соиграчите очигледно им се допадна жанрот, гледајќи според видео снимката која Радамел Фалкао ја сподели својот „Инстаграм“ профил.

El tigre se recupera a buen ritmo 😁🔥 #falcao

A post shared by Radamel Falcao Garcia (@radamelfalcaog) on

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.