Доделени наградите „13 Ноември“, три признанија за вардарци - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 21:29
Кошарка
19/11/2017 20:35
Фудбал
19/11/2017 19:59
Фудбал
19/11/2017 19:09

Доделени наградите „13 Ноември“, три признанија за вардарци

Доделени наградите „13 Ноември“, три признанија за вардарци

Сојузот на спортови на град Скопје ги додели традиционалните награди „13 Ноември“ за посебни успеси и достигнувања во спортот. Главните признанија за 2017 година очекувано завршија кај актуелниот европски шампион РК Вардар.

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов е прогласен за најдобар спортист на град Скопје. Првиот човек на клупата на Вардар и селектор на репрезентацијата на Македонија, Раул Гонзалес го доби признанието за најдобар тренер, а РК Вардар е најдобриот клуб за 2017.

sojuz na sportovi stoilov

На годинашната свеченост, Сојузот на спортови на град Скопје додели и четири награди за животно дело, а добитници се: Насе Кондовски, Јован Јовановски, Александар Атансовски и Златко Калински.

nagradi 13 noemv.1

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.