Дракслер го кани Месут Озил во ПСЖ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
23/09/2017 15:05
Кошарка
23/09/2017 14:52
Фудбал
23/09/2017 12:57
Ракомет
22/09/2017 19:52

Дракслер го кани Месут Озил во ПСЖ

Дракслер го кани Месут Озил во ПСЖ

Германскиот интернационалец Џулијан Дракслер истакна дека би сакал да го има за соиграч во ПСЖ својот репрезентативен колега Месут Озил. Тој смета дека Озил би бил огромно засилување за „светците“, а од друга страна сигурен е дека играчот за врска на Арсенал би уживал во животот што го нуди Париз. Дали е ова најава за голем трансфер во летниот преоден рок?!

„Би сакал да играм со Озил секој ден. Тој е неверојатен фудбалер, од него можете многу да научите на секој тренинг. Мислам дека би бил огромно засилување за ПСЖ, а сигурен сум дека и тој би уживал во убавините на Париз“, изјави Дракслер, отворајќи ја темата за трансфер на Месут Озил на „Паркот на принцовите“.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.