Дрогба: Сакам да се вратам во Олимпик Марсеј - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
28/04/2017 21:43
Фудбал
28/04/2017 20:02
Фудбал
28/04/2017 10:08
Ракомет
27/04/2017 21:31

Дрогба: Сакам да се вратам во Олимпик Марсеј

Дрогба: Сакам да се вратам во Олимпик Марсеј

Легендарниот напаѓач од Брегот на Слоновата Коска, Дидие Дрогба, се уште не сака да стави крај на својата богата кариера и има голема желба да се врати на „Велодром“, и барем уште една сезона да го носи дресот на Олимпик Марсеј. Тој најави дека има опција за повторно да се врати во Франција.

„Постои опција да се вратам во Франција. Се надевам дека ќе го исполнам ветувањето дека еден ден ќе се вратам во Марсеј. За тоа се зборува 12 години, откако прејдов во редовите на Челси“, изјави Дидие Дрогба за францускиот „Канал Плус“.

Тој во моментов е слободен агент, откако го одработи договорот со тимот на Монтреал во МЛС – лигата.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.