Дурански и Херера - за победа по мера (ФОТОГАЛЕРИЈА) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
17/11/2017 20:24
Фудбал
17/11/2017 15:37
Ракомет
17/11/2017 12:37
Кошарка
17/11/2017 9:55

Дурански и Херера – за победа по мера (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Дурански и Херера – за победа по мера (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пелистер немоќен денеска на „Филип Втори“ да парира на „романтичарите“ во трката за бодови во домашниот шампионат…

И покрај огромната желба, на крајот Работнички со голивите на Херера и Филип Дурански си стигнаа до сосема заслужена, победа по мера… Победа која треба да го врати мотивот кај тимот од Дебар маало за борба за европски излез и оваа сезона!

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.