Двејн Вејд доаѓа кај Леброн во Кливленд - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Двејн Вејд доаѓа кај Леброн во Кливленд

Двејн Вејд доаѓа кај Леброн во Кливленд

Двејн Вејд го напушти Чикаго булс, но ќе го засили Кливленд кавалирс и ќе се обиде да му помогне на својот пријател Леброн Џејмс да ја урне „династијата“ на Голден Стејт вориорс. Се очекува Вејд да потпише едногодишен договор со Кливленд, а тој ќе добие ветерански минимум од 2,3 милиони американски долари. Сепак, многу поважно е што заедно со Леброн Џејмс ќе атакуваат на шампионската титула.

Леброн џејмс и Двејн вејд беа неверојатен тандем во Мајами хит, играа четири финалиња на НБА и освоија два прстени. Вејд претходно и во тандем со Шекил О’Нил беше на врвот на НБА, а сега повторно заедно ќе се обидат да станат шампиони.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.