Ечи во соблекувалната: Македонија, Македонија...(ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
24/11/2017 17:32
Кошарка
23/11/2017 21:55
Фудбал
23/11/2017 20:53
Кошарка
23/11/2017 19:42

Ечи во соблекувалната: Македонија, Македонија…(ВИДЕО)

Ечи во соблекувалната: Македонија, Македонија…(ВИДЕО)

Младите македонски фудбалери до 19 години ја остварија стартната победа на квалификацискиот турнир, совладувајќи ја Швајцарија со 2-1. Со подобра игра во второто полувреме, успеаја да ја исполнат целта и да победат силен ривал.

На радоста немаше крај, а во соблекувалната ечеше „Македонија, Македонија…“


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.