Едина Муса го освои 12.место на СП во фитнес - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Едина Муса го освои 12.место на СП во фитнес

Едина Муса го освои 12.место на СП во фитнес

Македонската кошаркарка Едина Муса, која влезе во светот на фитнесот, го освои 12. место на Светското фитнес-првенство во Франција. Светското првенство во фитнес (2017 IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) се одржува од 1 до 4 декември во Бијаритс, Франција, а Едина Муса беше единствен претставник од Македонија.

Таа работи како персонален фитнес-тренер, а во Франција ја придружуваше менаџерот Никола Боглев, кој воедно е единствен делегат од Македонија.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.