Единствена можност...Вие и Суперкупот на Европа...сега во ФФМ (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
27/06/2017 14:42
Фудбал
27/06/2017 11:51
Фудбал
27/06/2017 12:33
Ракомет
26/06/2017 17:17

Единствена можност…Вие и Суперкупот на Европа…сега во ФФМ (ФОТО)

Единствена можност…Вие и Суперкупот на Европа…сега во ФФМ (ФОТО)

Трофејот за Суперкупот на Европа пристигна во Скопје, а денешниот ден е предвиден за дружење и персонализирање на фановите со овој вреден пехар. Изложен е на плато пред „Куќата на фудбалот“, и сите кои сакаат да направат фотографија за спомен можат тоа да го сторат до 18 часот. Стартуваа најмладите, учесниците на Детската лига на ФФМ, кои денеска на терените на центарот „Петар Милошевски“ играат мечеви, и оваа можност ќе трае во текот на целиот ден, секако, за секој заинтересиран вљубеник во фудбалската игра.

super kup
deca-ffm-cup (1)
deca-ffm-cup (2)
deca-ffm-cup (3)
deca-ffm-cup (4)
deca-ffm-cup (5)
deca-ffm-cup (6)
deca-ffm-cup (7)
deca-ffm-cup (8)
deca-ffm-cup (9)
deca-ffm-cup (10)
deca-ffm-cup (11)
deca-ffm-cup (12)
deca-ffm-cup (13)
deca-ffm-cup (14)
deca-ffm-cup (15)
deca-ffm-cup (16)
deca-ffm-cup (17)
deca-ffm-cup (18)
deca-ffm-cup (19)
deca-ffm-cup (20)
006
007

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.