Една фотографија - 1.000 зборови: Фудбалот да обединува - не да разединува! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Една фотографија – 1.000 зборови: Фудбалот да обединува – не да разединува!

Една фотографија – 1.000 зборови: Фудбалот да обединува – не да разединува!

Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди и албанскиот репрезентативец Јахмир Хика на крајот од денешниот квалификациски натпревар ги разменија меѓу себе националните дресови… Па „згрепчени“ од објективот на ЕКИПА, несвесно веројатно испратија силна порака – фудбалот да обединува, не да разединува!

Барди со албанскиот дрес како Јахмир Хика, а Хика со македонскиот дрес на себе како Енис Барди само како потврда дека фудбалот е место за некомпромисен натпревар, но само на теренот, а надвор од него е место за пријателство и обединување… Меѓу секој со секого! И засекогаш…

bardi i hika

Bardi i hika 2

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.