Ејупи и Симоновски стрелци за Осијек и за Лахти - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Ракомет
22/09/2017 19:52
Кошарка
22/09/2017 16:07
Фудбал
22/09/2017 11:53
Фудбал
21/09/2017 23:50

Ејупи и Симоновски стрелци за Осијек и за Лахти

Ејупи и Симоновски стрелци за Осијек и за Лахти

Македонските фудбалски интернационалци Музафер Ејупи и Марко Симоновски беа стрелци за своите екипи во првенствата на Хрватска и на Финска. Ејупи стрелаше во 68.минута за Осијек, израмнувајќи го резултатот на 1-1 против новиот хрватски прволигаш Рудеш.

Марко Симоновски погоди за својот тим Лахти во ремито (1-1) на домашен терен против Рованиеми. Тој беше стрелец во 70.минута од натпреварот и исто така донесе израмнување на овој меч.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.