Ејупи и Симоновски стрелци за Осијек и за Лахти

Македонските фудбалски интернационалци Музафер Ејупи и Марко Симоновски беа стрелци за своите екипи во првенствата на Хрватска и на Финска. Ејупи стрелаше во 68.минута за Осијек, израмнувајќи го резултатот на 1-1 против новиот хрватски прволигаш Рудеш.

Марко Симоновски погоди за својот тим Лахти во ремито (1-1) на домашен терен против Рованиеми. Тој беше стрелец во 70.минута од натпреварот и исто така донесе израмнување на овој меч.

Се вчитува...