Екс-бомбардерот на Металург ќе стрела за Загреб - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Кошарка
19/09/2017 18:29
Фудбал
19/09/2017 12:25
Фудбал
19/09/2017 11:51
Фудбал
19/09/2017 11:20

Екс-бомбардерот на Металург ќе стрела за Загреб

Екс-бомбардерот на Металург ќе стрела за Загреб

Челниците на Загреб доведоа одлично засилување во својот тим, комплетирајќи го трансферот на Жарко Марковиќ. Поранешниот „бомбардер“ на Металург имаше зад себе неколку одлични сезони во Катар, каде по земениот пасош се наметна и како еден од лидерите на оваа репрезентација.

Сепак, Марковиќ реши да се врати во европскиот ракомет прифаќајќи ја понудата на „плинарите“ од Загреб и повторно ќе заигра во Лигата на шампионите.

Со ангажманот на Марковиќ, раководството на Загреб успешно ја заврши потрагата по нов десен бек откако тешка повреда на рамото заработи Давид Миклавчич.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.