Екс-вардарецот Којашевиќ за Војводина даде гол директно од корнер (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Фудбал
19/11/2017 14:58
Кошарка
19/11/2017 12:33
Ракомет
18/11/2017 19:25
Ракомет
18/11/2017 18:59

Екс-вардарецот Којашевиќ за Војводина даде гол директно од корнер (ВИДЕО)

Екс-вардарецот Којашевиќ за Војводина даде гол директно од корнер (ВИДЕО)

Поранешниот фудбалер на Вардар, црногорскиот интернационалец Дамир Којашевиќ, на денешниот меч од Суперлигата на Србија постигна гол директно од корнер. Фудбалерите на Војводина го победија Рад со 3-0, Којашевиќ во 21 минута прв го отвори резултатот, и тоа со неверојатен погодок директно од аголот…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.