Елиф Елмас регистриран за Фенербахче! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
13/12/2017 22:12
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01

Елиф Елмас регистриран за Фенербахче!

Елиф Елмас регистриран за Фенербахче!

Еден од најголемите таленти на македонскиот фудбал, Елиф Елмас конечно ќе може да биде регистриран за турскиот гигант Фенербахче откако и официјално од ФИФА е прифатена апликацијата за негов трансфер во Турција.

Како што на официјалната своја страница информира Фенербахче, денеска од ФИФА е пристигната официјалната потврда за прифаќањето на апликацијата за Елиф Елмас кој сега наполни неопходни 18 години за регистрација на трансфер.

Elmas print

Според тврдењата на турските медиуми Елиф Елмас ќе може да настапува за Фенербахче веќе и оваа година.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.