Елитна група - (У-17): Македонија ќе игра со Р.Ирска, Полска и со Грузија - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Коментари
11/12/2017 12:49
Ракомет
11/12/2017 11:00
Меѓ. Фудбал
10/12/2017 19:26
Кошарка
10/12/2017 19:35

Елитна група – (У-17): Македонија ќе игра со Р.Ирска, Полска и со Грузија

Елитна група – (У-17): Македонија ќе игра со Р.Ирска, Полска и со Грузија

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години е сместена во групата 3 од елитните квалификации по денешниот ждреб и ќе игра против селекциите на Република Ирска, Полска и Грузија, во обидот да се пласира на завршниот турнир што ќе се одржи во Англија.

Селекцијата предводена од Горан Станиќ ќе има реални шанси за надигрување со противниците, иако според досегашните резултати е аутсајдер, и беше извлечена од последниот барабан. Првопласираните селекции од осумте групи, како и најдобрите седум второпласирани репрезентации ќе обезбедат пласман на завршниот турнир.


elitni 17

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.