Елмас ли е...Зидан ли е...Младиот ас на Работнички го повтори волејот на Французинот (ВИДЕО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Фудбал
13/12/2017 14:50
Меѓ. Фудбал
13/12/2017 14:42
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39

Елмас ли е…Зидан ли е…Младиот ас на Работнички го повтори волејот на Французинот (ВИДЕО)

Елмас ли е…Зидан ли е…Младиот ас на Работнички го повтори волејот на Французинот (ВИДЕО)

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Елиф Елмас, денеска во Охрид го постигна можеби голот на сезоната во македонскиот шампионат. Фудбалерот на Работнички зафати волеј од работ на шеснаесетникот, тресејќи на мрежата на Пелистер во 60.минута од средбата. Овој одличен погодок неодоливо потсетува на легендарниот гол на Зинедин Зидан, францускиот ас кој сега е тренер на Реал Мадрид, што го постигна во финалето на Лигата на шампионите во 2002 година.

Погледнете, и споредете…Елмас ли е…Зидан ли е…Едниот со десна, другиот со лева…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.