Елмас: Следниот циклус - одиме на ЕП! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Кошарка
12/12/2017 22:01
Ракомет
12/12/2017 17:39
Ракомет
12/12/2017 11:00
Коментари
11/12/2017 12:49

Елмас: Следниот циклус – одиме на ЕП!

Елмас: Следниот циклус – одиме на ЕП!

Тој е момче за сите селекции. Но, според талентот и фудбалското умеење, дефинитивно заслужува да биде во А-тимот, и тоа еден од носителите на играта. Пред него е светла иднина, а со негови добри игри и Македонија може да се надева на настап на едно големо натпреварување. Елиф Елмас, македонскиот мегаталент кој потпиша за турскиот гигант Фенербахче, вели дека Македонија во следниот квалификациски циклус може да се избори и за пласман на Европско првенство.

IMG_6918

„Најмлад сум, но ќе ја преземам таа одговорност и ќе кажам дека следниот квалификациски циклус можеме да се пласираме на големо натпреварување. Мислам дека сме зрели, и со квалитет, и со одлична атмосфера во националниот тим, за во следниот циклус да се бориме за пласман на Европско првенство. Последните добри резултати во овој циклус за СП покажуваат дека растеме како селекција и дека можеме многу повеќе од моментниот пласман. Што се однесува до вечерашниот меч, благодарен сум што добив шанса од селекторот и се трудев да го дадам мојот максимален придонес. Ме радува фактот што победивме убедливо и прикажавме игра која може да ја радува цела Македонија“, изјави Елиф Елмас.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.